Gra w ruletkę

Idąc do kasyna, można wybrać sobie jedną z wielu gier. Obowiązkową „pozycją” w takich miejscach jest ruletka – to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych gier hazardowych na całym świecie. Mówi się o ruletce często, że jest gra pseudolosową. Znane są dwie jej odmiany, a mianowicie amerykańska oraz europejska. Warto wiedzieć, że ruletka jest grą mogącą poszczycić się bardzo długą historią, której początki sięgają jeszcze czasów starożytnej Grecji.

Nie mniej jednak ruletka we współczesnej postaci to wynalazek ery nowożytnej – miało to miejsce w połowie lat czterdziestych siedemnastego stulecia. Gra rozpoczyna się od obstawienia stołu przez biorących udział w rozgrywce graczy. Następnie koło rulety zostaje wprawione przez krupiera w ruch. Zwykle wykonuje ono kilkanaście obrotów, aby na koniec wylądować w przedziale oznakowanym jakimś numerem. Sprawa jest prosta – wygrywają ci, którzy ten właśnie numer obstawili i przy nim poukładali swoje żetony.

Numerów jest albo trzydzieści siedem, albo trzydzieści osiem. Wielkość wygranej jest uzależniona od rodzaju zakładu. Można obstawiać takie zakłady jak dla przykładu Dozen Bet, Straight Up, Column Bet, Corner Bet i wiele innych. Ruletka jest ogólnie rzecz biorąc grą, która dostarcza zarówno jej uczestnikom, jak też osobom obserwującym zmagania graczy, wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Nie ma się zatem co dziwić, że w kasynach cieszy się ona tak wielką popularnością, a przy stołach do ruletki zawsze znajduje się mnóstwo ludzi.