Jakie są najbardziej znane strategie gry w ruletkę?

Żeby wygrać w ruletkę potrzebne jest przede wszystkim szczęście, ale zapaleni miłośnicy tej gry zwykle obstawiają swoje zakłady według konkretnej taktyki, mającej zapewnić im powodzenie w grze. Na ile owe strategie są skuteczne? Na pewno nie na tyle, by kasyna poczuły się zagrożone – ruletka wciąż jest typową grą losową, w której nie sposób przewidzieć końcowego wyniku. Do jednych z najbardziej znanych systemów obstawiania jest robienie zakładów przez cały czas tylko na jeden kolor, czerwony albo czarny. Szansa na wygraną wynosi 50 procent, jednak wysokość wygranej wypłaca się w stosunku 1:1, czyli najniższym z możliwych w ruletce.

Podobną taktyką jest konsekwentne obstawianie przez całą grę wyłącznie liczb parzystych albo nieparzystych bądź numerów niskich albo wysokich. W tych dwóch przypadkach wygrana również jest wypłacana w stosunku 1:1. Większe pieniądze można wygrać grając systemem na 5 – obstawia się pięć dowolnie wybranych numerów, a za każde trafienie wysokość nagrody obliczana jest w stosunku 35:1. Innym systemem jest obstawianie kolumn – żetony ustawia się na polach „2 to 1” i taki jest właśnie stosunek wypłacania wygranej. Dwa żetony za jeden otrzymujemy również stosując taktykę obstawiania tuzinów.

Dość ryzykowną taktyką obstawiania zakładów w ruletkę, zwłaszcza że przy tej strategii będzie potrzebna duża ilość żetonów, jest tak zwane obstawianie wielokrotne. Polega to na tym, że kiedy jeden zakład przegrywa, to w następnej serii podwaja się jego wartość. Gdy zakład w końcu wygra, wraca się do pierwszego układu. Szanse na wygraną tym sposobem to około 25-50 procent. Przy grze w ruletkę stosowany jest także system Fibonacciego, opierający się na działaniu generatora liniowego liczb losowych. Tak jak w innych systemach, tak i strategia Fibonacciego nie gwarantuje więcej niż 50 procent szans na wygraną.