Sprawdź zasady gry w ruletkę

Aby poznać zasady gry w ruletkę, wystarczy chwila spędzona przy stole w kasynie. Koło do gry ma 37 przegródek oznaczonych liczbami, kolejno od 1 do 36. 37 przegródka przeznaczona jest dla zera. W amerykańskiej wersji ruletki przegródek jest o jedną więcej, ponieważ kasyna w USA korzystają jeszcze z podwójnego zera. Przy grze w ruletce każdy gracz obstawia dowolny zakład. W jednej rundzie może wytypować jedną liczbę, kolor albo kombinację kilku cyfr, można także obstawiać zero. Teoretycznie w ruletkę może grać jednocześnie wiele osób, choć w prawdziwych kasynach liczbę graczy ogranicza najczęściej liczba miejsc przy stoliku.

Jednak w każdym kasynie stolików z ruletką jest co najmniej kilka, więc jeśli jeden stolik jest już zapełniony, śmiało można poszukać szczęścia przy innym. Inaczej jest w przypadku gry w ruletkę przez internet, gdzie liczba graczy w każdej rundzie jest nieograniczona. Do rozpoczęcia gry w ruletkę wystarczy tylko jeden gracz, ponieważ w ruletce przeciwnikiem gracza jest kasyno, a nie inni uczestnicy. Zakłady obstawia się na specjalnym polu obok koła z ruletką – warto przy tym pamiętać, że co innego oznacza ustawienie żetonów na polu z daną liczbą, a co innego ułożenie żetonu na linii między polami.

Możliwości obstawiania ruletkowych zakładów jest całe mnóstwo i opanowanie tych zasad wymaga pewnego doświadczenia w grze. Początkujący mogą się jednak skupić na obstawianiu najprostszych zakładów, czyli typowaniem jednej liczby albo koloru, liczb parzystych albo nieparzystych, tuzinów, par liczbowych. Ustawianie żetonów na polu musi się skończyć w chwili, kiedy krupier ogłosi koniec robienia zakładów. Od tej pory aż do zatrzymania się kuleczki zakłady nie mogą zostać wycofane ani zmienione. Wysokość stawki zakładu jest dowolna, ale przy większości stolików obowiązuje stawka minimalna.