Ruletka europejska

W niektórych kasynach online gracze mają do wyboru dwa rodzaje ruletkiamerykańską i europejską, zwaną też francuską. Ruletkę amerykańską obsługuje tylko jeden krupier, a wszystkie czynności na stole wykonuje rękami. W przypadku ruletki europejskiej krupierów jest aż trzech, a sam stół do gry jest nieco większy. Krupier dealer jest głównym prowadzącym grę, a do pomocy ma chippera, czyli krupiera, którego zadaniem jest układanie żetonów i wypłacanie wygranych. Trzeci krupier, inspektor, nie bierze bezpośredniego udziału w grze, a jedynie ją nadzoruje. Do akcji wkracza tylko wtedy, gdy gra prowadzona jest nieprawidłowo albo w przypadku sporów.

Ruletka amerykańska jest także „bogatsza” o jedną przegródkę. Obie wersje mają 36 pól liczbowych i pola z zerami – w ruletce amerykańskiej zera są dwa, w europejskiej tylko jedno. Przegródki z zerami są zielone, natomiast przegródki liczbowe mają na przemian kolor czerwony albo czarny. W kasynie online podczas gry w ruletkę naszym przeciwnikiem również jest kasyno. Nie widzimy jednak krupiera i to system komputerowy wykonuje wszystkie potrzebne czynności. Osobiście ustawiamy żetony na polu do robienia zakładów, po czym klikamy „start” i ruletka zaczyna się kręcić.

Gdy wygramy, nasza pula żetonów automatycznie się powiększa, gdy wytypowaliśmy wynik błędnie, tracimy cały zakład. W obu wersjach ruletki obowiązują te same systemy robienia zakładów, ale może być różnica przy obliczaniu przegranej w przypadku, gdy kuleczka wpadnie do przegródki z zerem. Przy szansach prostych, czyli kolorach, liczbach parzystych/nieparzystych i liczbach niskich/wysokich możemy stracić cały zakład, a przy obstawianiu kolumn albo tuzinów odzyskujemy połowę zakładu. Ponieważ jedno zero zmniejsza nieco szanse kasyna, bardziej opłacalna jest dla gracza ruletka francuska.