Kara dla ruletkowego przestępcy

2014-09-06

Sprawa z przed kilku miesięcy dobiegła końca. Zaszokowała ona praktycznie wszystkich. Mowa o przypadku mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas imprezy integracyjnej Pan Marcin Dzwonnik zrobił sobie zdjęcie przy stole do ruletki. Nie stawiał zakładów, ani nawet nie obserwował gry innych graczy. Stanął przy stole i zrobił zdjęcie, publikując je, swoim znajomym na portalu społecznościowym - Facebook.

Zdjęcie nie spodobało się Izbie Celnej, która uznała je za promowanie hazardu. Bohater naszego tekstu nie mógł uwierzyć w tę absurdalną sytuację. Sprawę rozpatrzył sąd, a kilka dni temu dowiedzieliśmy się o jej wyniku.

Sąd postanowił ukarać Pana Marcina grzywną w wysokości 1000 PLN. I wcale tu nie żartujemy. Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zamierza odwołać się od wyroku, gdyż zarzuty są absurdalne. Mamy nadzieję, iż sędziowie tym razem uniewinnią naszego bohatera.

Historia Pana Marcina pokazuje jak bezsilni są urzędnicy w walce z hazardem. Ustawa hazardowa miała spowodować, że Polacy przestaną korzystać z kasyn internetowych i bukmacherów online. Pracownicy Izby Celnej, chyba zapomnieli o dość istotnym fakcie. Jesteśmy w Unii Europejskiej i mamy prawo korzystać ze wszystkich legalnie działających przedsiębiorstw na jej terenie. Należą do nich między innymi kasyna internetowe, które są legalnie zarejestrowane w krajach należących do wspólnoty. Nad słynną ustawą stoi europejskie prawo, dzięki któremu hazard jest legalny.

Nie było wcześniej przypadku ukarania sympatyków kasynowych rozrywek. Może właśnie dlatego celnicy zaczęli karać za zwykłe wstawienie zdjęcia przy ruletce. Urzędnicze absurdy, raczej już chyba nie zdziwią nikogo. Panu Marcinowi Dzwonnikowi serdecznie współczujemy i życzymy powodzenia na kolejnej rozprawie w sądzie. Wierzymy, iż sprawa zakończy się tak jak powinna.