Jak grać w mini ruletkę?

Mini ruletka to gra przypominająca europejską wersję ruletki. Jest tu wszystko co w „normalnej” ruletce – koło i pole do obstawiania zakładów. Ale całość została zredukowana o jedną trzecią i dlatego na kole jest tylko 12 kolejnych numerów zamiast tradycyjnych 36. W mini ruletce jest też oczywiście zero dające przewagę kasynu. Mini ruletka jest bardziej dynamiczną grą od swojej większej siostry, a przez to, że zmniejszyła się liczba numerów, szansa na trafienie głównej wygranej staje się większa.

Mini ruletka jest dostępna w kasynach internetowych – jeśli mamy założone konto, wystarczy tylko się zalogować, wybrać opcję z mini ruletką i zacząć obstawiać zakłady. Obstawianie pojedynczych numerów odbywa się dokładnie tak samo. wybieramy wartość żetonu, klikamy na pole z interesującą nas liczbą, zatwierdzamy swój wybór i uruchamiamy koło ruletki. Jeśli chcemy, możemy podczas jednej gry obstawić kilka różnych numerów, a wysokość robionych zakładów jest całkowicie dowolna.

Oprócz obstawiania pojedynczych numerów można także w mini ruletce robić zakłady łączone. Kombinacji jest mniej niż w tradycyjnej ruletce, ale za to łatwiej się ich nauczyć. Zakład może obejmować obstawianie kolejnych sześciu numerów – są to kombinacje od 1 do 6, od 4 do 9 oraz od 7 do 12. Każdy z tych zakładów obstawia się na wyznaczonym polu z wymienionym zakresem liczb.

Można też obstawić jeden z trzech rzędów, czyli znany z dużej ruletki zakład „2 to 1”. Z tą różnicą, że w mini ruletce w jednej kolumnie są tylko cztery numery: 3, 6, 9, 12 albo 2, 5, 8, 11 oraz 1, 4, 7, 10. Do tego również znane ze zwykłej ruletki zakłady obstawiające liczby parzyste bądź nieparzyste oraz kolor czarny lub czerwony. Wypłata wygranych w mini ruletce w zakładach parzyste/nieparzyste, czerwone/czarne oraz 1-6, 4-9, 7-12 to 1:1, przy zakładach „2 to 1” wypłaca się 3:1, a zakłady typu „straight” – 11:1.