Poznaj ogólne zasady gry w ruletkę online

Wymyślona w XVII wieku ruletka bardzo szybko zdobyła popularność niemal na całym świecie. Początkowo grano w nią tylko w Europie, a kiedy nadmierna miłość do ruletki stała się przyczyną ruiny wielu arystokratycznych fortun, pojawił się oficjalny zakaz uprawiania tej formy hazardu. Zakaz ten w nieco złagodzonej formie utrzymał się do czasów współczesnych i w ruletkę możemy zagrać tylko w licencjonowanych kasynach. Mimo tych obostrzeń, ruletka nie straciła nic ze swojej popularności i dzisiaj nie znajdziemy kasyna, w którym nie byłoby choćby jednego stolika z charakterystycznym kołem ruletki.

Ruletka doczekała się również elektronicznej wersji, dzięki czemu można w nią grać w kasynie online. Gra w ruletkę jest bardzo prosta. Krupier wprawia w ruch koło ruletki, podzielone na 37 lub 38 przegródek, a do jednej z nich wpada kulka. Każda przegródka ma swój numer, a dodatkowo połowa numerów jest oznaczona kolorem czerwonym, a druga połowa czarnym. Specjalną przegródką, w kolorze zielonym, jest przegródka z numerem zero.

W amerykańskiej wersji ruletki dodana jest druga specjalna przegródka z dwoma zerami, dla wzmocnienia przewagi kasyna. O ile kręcenie kołem ruletki i sprawdzanie, jaki numer wskaże kulka, jest mało skomplikowane, o tyle system obstawiania zakładów wymaga pewnego rozeznania. Najprostsze zakłady to stawianie żetonów na jeden numer, ale za to gwarantują one najwyższą wygraną.

W prawdziwym kasynie można obstawiać nawet po zakręceniu ruletką, ale przed ogłoszeniem przez krupiera końca obstawiania – zazwyczaj słowa te padają w momencie, gdy kulka traci swój impet i zaczyna opadać na kręcące sie koło. W kasynie online gramy tylko przeciwko krupierowi, ale przy realnych stolikach może siedzieć nawet kilka osób, a dla rozróżnia ich zakładów każdy gracz ma żetony w innym kolorze.

Sprawdź też zasady gry w ruletkę - pigułka wiedzy na temat zasady ruletki.