Sprawdź dostępne rodzaje zakładów w ruletce

Najcenniejszy zakład w ruletce to obstawianie pojedynczego numeru, na który według nas upadnie kręcąca się kuleczka. Zakład ten nazywa się single, a wygrana wypłacana jest w stosunku 35:1. Split to obstawienie dwóch numerów poprzez ustawienie żetonów na linii łączącej oba pola. Kładąc żeton na zewnętrznej krawędzi pola obstawiamy jednocześnie trzy liczby w jednej poziomej linii – ten zakład nazywa się three line, row albo street, w zależności od kasyna.

Innym zakładem obstawiającym trzy liczby jest triple, w którym w którym jedną z liczb jest zero. W zakładzie typu corner obstawiamy cztery liczby, które na polu gry tworzą kwadrat, a żeton kładziemy na styku wszystkich czterech pól. Sixline jest zakładem, w którym typujemy sześć liczb leżących w dwóch liniach jedna pod drugą, co symbolizuje żeton postawiony na przecięciu obu linii. Do obstawienia mamy też trzy kolumny, lewą, środkową i prawą, wystarczy tylko umieścić żeton pod ostatnim numerem z kolumny.

Obstawić możemy też jeden z trzech tuzinów albo jedną z dwóch osiemnastek – na postawienie tych zakładów przeznaczone są osobne pola, gdzie kładziemy swoje żetony. Zakłady możemy robić także na liczby parzyste i nieparzyste albo na kolory czerwone lub czarne. Oba te zakłady wypłacane są w stosunku 1:1. Oprócz głównego pola z numerami do obstawiania, na polu gry jest też dodatkowe pole do zakładów.

Możemy postawić żetony na jednym z trzech środkowych pól, które odpowiadają trzem różnym konfiguracjom liczb, albo na polu neighbor bets, który oznacza postawienie na pięć sąsiadujących ze sobą liczb. Zakłady można oczywiście łączyć ze sobą, choć będzie to wymagało od nas większej ilości żetonów. Generalnie zasada jest taka, że im większy zakres obstawianych liczb, tym mniejsza będzie nasza wygrana.