Podstawowe informacje o rosyjskiej ruletce

Hazard niejedno posiada oblicze. Ludzie przy tej okazji są zdolni do bardzo różnych rzeczy, czego znakomitym przykładem może być w tym miejscu rosyjska ruletka. Z punktu widzenia osoby, która gram hazardowymi nie jest w ogóle zainteresowana i nie rozumie tak ogromnej fascynacji nimi, rosyjska ruletka jest czymś, w co grają ludzie o zdrowiu psychicznym pozostawiającym bardzo wiele do życzenia.

Cóż, mówiąc bardzo eufemistycznie – trzeba być rzeczywiście szalonym, żeby porwać się na coś takiego. Nie mniej jednak takich szaleńców na całym świecie nie brakuje. Gra w rosyjską ruletkę polega na tym, że zasiadający przy stole uczestnicy mają do dyspozycji jeden tylko rewolwer. Jest on nabity – a znajduje się w nim jeden nabój. Zdaniem każdego gracza, do którego rewolwer trafia jest najpierw zakręcenie obrotowym magazynkiem, a następnie przyłożenie sobie broni do skroni i pociągnięcie spustu.

Na nabój trafić może tym samym jedna tylko osoba. Rosyjska ruletka często jest utożsamiana z samobójstwem, nie mniej jednak od samobójstwa odróżnia ją to, co nazywa się prawdopodobieństwem śmierci. Przy założeniu, że za każdym razem bębenkiem zakręci się raz, a magazynek jest przeznaczony na sześć nabojów (to najczęstsza konstrukcja w rewolwerach), to prawdopodobieństwo trafienia na nabój wynosi niespełna siedemnaście procent. Oczywiście, trzeba tu też wymienić takie czynniki jak rodzaj rewolweru, masa naboju i wiele innych mających zasadniczy wpływ na przebieg tej jakże bardzo specyficznej rozgrywki.