Odpowiedzmy na popularne pytanie - Czy ruletka jest najpopularniejsza?

Ruletka jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych gier hazardowych i odwiedzając jakiekolwiek kasyno można mieć pewność, że będzie w nim co najmniej jeden stół do gry w ruletkę. O niezwykłej popularności tej gry decydują między innymi bardzo proste reguły i nawet osoby, które po raz pierwszy usiadły przy stole do ruletki, szybko zorientują się, o co w tej grze chodzi – zadaniem gracza jest trafne wytypowanie zwycięskiego numeru.

Losowaniem liczb zajmuje się krupier, który obraca kołem ruletki, gdy już wszystkie zakłady zostaną obstawione. W każdej rundzie wygrywa tylko jedna liczba i jeden kolor, ale jest jeszcze jedna możliwość – gdy kuleczka wpadnie do przegródki z cyfrą zero (w amerykańskiej wersji jest jeszcze dodatkowo pole 00) pula trafia do kasyna. Każde nowe pokręcenie kołem oznacza początek nowej gry, dlatego tylko od nas samych zależy, jak długo mamy ochotę grać w ruletkę.

O ile jednak zasady ruletki są nieskomplikowane, to już szczegółowy system obstawiania zakładów i sposób wypłaty wygranej jest znacznie bardziej zawiły. Bardziej doświadczeni gracze zwykle grają według konkretnego systemu, w rzeczywistości jednak zwycięstwo w ruletce zależy tylko i wyłącznie od naszego szczęścia. Możliwe jest co prawda wytypowanie wyników z pewnym prawdopodobieństwem, ale wtedy gra wymaga opracowania bardzo skomplikowanego systemu obstawiania.

Przede wszystkim konieczne jest dysponowanie dużą ilością żetonów, ponieważ granie w ten sposób będzie wymagało długiego obstawiania. Ruletka jest grą przeciwko kasynu, a nie przeciwko innym zawodnikom, więc nasza ewentualna wygrana nie zależy od wyników przeciwnika, chyba że obstawia on dokładnie tak samo jak my. Wysokość wygranej w ruletkę jest uzależniona od wysokości postawionych zakładów.