Jak dokładnie należy grać w ruletkę?

Przy stoliku do gry w ruletkę może siedzieć jednocześnie maksymalnie siedmiu graczy, nie licząc zwykłych obserwatorów. Do gry w ruletkę nie są nam potrzebne żadne szczególne umiejętności, chociaż część graczy przy obstawianiu zakładów stosuje się do wybranej taktyki, na przykład obstawiania wyłącznie jednego koloru albo określonej kombinacji liczb. Tak naprawdę jednak ruletka jest grą losową, a nasze szanse na wygraną są takie same przy pierwszym zakręceniu kołem ruletki, co przy każdym następnym.

Co prawda każda ruletka ma swoje charakterystyczne odchylenia od idealnego modelu, które bardzo uparty gracz zaobserwuje podczas kilku wizyt w kasynie. Ale nawet wtedy opracowana strategia obstawiania nie da stuprocentowej gwarancji wygranej, chociażby z tego powodu, że kasyna równie wnikliwie obserwują zachowania swoich maszyn i na bieżąco starają się eliminować podobne zagrożenia. Przy stoliku ruletkowym obowiązują inne żetony niż na przykład przy grach karcianych. Swoje żetony wartościowe wymieniamy u krupiera na żetony kolorowe, którym nadajemy konkretną wartość finansową.

Wysokość zadeklarowanej stawki jest zaznaczana na polu do robienia zakładów i nie możemy jej zmieniać aż do końca gry. Dzięki temu rozróżnieniu kolorów łatwo rozpoznać zakłady poszczególnych graczy. Z punktu widzenia gracza korzystniejszy jest europejski układ ruletki, na której znajduje się tylko jedno zero, w przeciwieństwie do amerykańskiego układu z dwoma zerami. Dlaczego to takie istotne? Zero to liczba, która zapewnia zwycięstwo kasyna, zatem dwa takie pola zmniejszają szanse gracza. W ruletce możemy stawiać żetony na jeden numer, dwa, trzy lub cztery, na całą kolumnę albo dwa rzędy. Najbezpieczniejsze są zakłady na liczby parzyste albo nieparzyste, na kolor czarny albo czerwony i na niskie albo wysokie numery.