Jaki jest stół do gry w ruletce?

Stół do gry w ruletkę składa się z dwóch podstawowych części: koła ruletki oraz pola do obstawiania zakładów. Stół do ruletki w wersji europejskiej jest trochę większy niż przy ruletce amerykańskiej, bo do jej obsługiwania wykorzystuje się trzech krupierów zamiast jednego. Gdy koło do ruletki zaczyna się obracać puszczana jest w ruch kuleczka, która toczy się w kierunku przeciwnym. Na koniec kuleczka wpada do jednej z przegródek i wtedy ogłaszany jest zwycięski numer i kolor. W ruletce europejskiej (francuskiej) przegródek jest łącznie 37.

Każda z nich jest ponumerowana od jedynki do 36, a ostatnie pole jest oznaczane cyfrą zero. W ruletce amerykańskiej przegródek jest o jedną więcej, ponieważ dochodzi jeszcze pole z podwójnym zerem. Wszystkie numery, z wyjątkiem zera, które jest na polu zielonym, są oznaczane naprzemiennie kolorem czerwonym i czarnym. Koło ruletki jest widoczne dla graczy przez cały czas, dzięki czemu mogą oni na bieżąco obserwować przebieg gry.

Drugą ważną częścią stołu jest plansza służąca do robienia zakładów. Plansza dzieli się na dwie osobne części, do obstawiania poszczególnych numerów oraz do obstawiania zakładów zewnętrznych. Dodatkowo krupier dysponuje jeszcze tabliczką do ustalania wartości żetonów – każdy z graczy wymienia swoje żetony wartościowe na żetony kolorowe, które nie mają ustalonych nominałów.

Krupier przypisuje więc danemu kolorowi określoną stawkę i od tej pory na podstawie tych wartości oblicza się wartość zakładów, a potem wygranej. W grze online pole do gry w ruletkę wygląda praktycznie tak samo. gracz widzi dokładnie wirtualne koło oraz planszę do zakładów. Sam ustawia swoje żetony i uruchamia koło. Jedyna różnica jest taka, że w grze przez internet nie widać krupiera ani pozostałych graczy.