Ciekawy wybór dla graczy ruletki - System Fibonacciego

Przy grze w ruletkę stosuje się wiele systemów, dzięki którym można choć trochę zwiększyć swoje szanse na wygraną. Jednym z nich jest system Fibonacciego. Do gry wykorzystuje się ciąg liczb zwany ciągiem Fibonacciego. Ciąg tworzą liczby, które są sumą poprzednich dwóch, a więc 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 itd. W jaki sposób wykorzystuje się ten ciąg liczbowy przy grze w ruletce? Na pierwszy zakład przeznaczamy na przykład 1 żeton. Gdy przegramy, nasze saldo żetonów wynosi - 1.

Drugi zakład również obstawiamy 1 żetonem. Gdy wygramy, wychodzimy na zero i możemy zacząć stosować system od początku. Jeśli przegramy, saldo zwiększa się do -2 żetonów, zatem przy następnym zakładzie stawiamy już dwa żetony. Gdy znowu przegramy, na kolejny zakład przeznaczamy trzy żetony, ponieważ dwa poprzednie zakłady dały 1+2 żetony. Analogicznie postępujemy przy kolejnych zakładach.

Z ciągu Fibonacciego korzysta się więc tak długo, dopóki się przegrywa. Gdy w końcu uda się nam wygrać, to znowu zaczynamy od samego początku, czyli na następny zakład przeznaczamy jeden żeton i tak dalej. Oczywiście, od pierwszego zakładu nasza wyjściowa stawka może być większa niż jeden żeton, ale zasada obliczania wysokości pozostaje dokładnie taka sama.

Widać także wyraźnie, że gra tym systemem wymaga dość sporego bankrollu, dlatego jeśli nie dysponujemy bardzo dużą gotówką najlepiej będzie zacząć przy takim stoliku, gdzie minimalne stawki są bardzo niskie, na przykład rzędu 50 centów. System Fibonacciego przy grze w ruletkę uznawany jest za jeden z pewniejszych i bezpieczniejszych, ale i tutaj potrzebna będzie spora dawka szczęścia. Może się bowiem zdarzyć, że wygramy w ten sposób bardzo prędko, ale może być też i tak, że zanim trafimy wygraną przegramy kilkanaście razy z rzędu.