Sprawdź jakie są systemy obstawiania w ruletkę

Tak naprawdę gra w ruletkę jest grą wybitnie losową i powodzenie naszych zakładów zależy wyłącznie od szczęścia. Jednak gracze stosują określone strategie obstawiania, mające na celu zwiększenie własnych szans na wygraną. Jednym z najprostszych systemów stawiania zakładów, i jednocześnie jednym z najczęściej stosowanych, jest obstawianie wyłącznie czerwonych albo czarnych pól. Szanse na trafienie wynoszą pięćdziesiąt procent, ale wygrana jest wypłacana w najniższym stosunku, czyli 1:1.

Podobnie dzieje się w przypadku obstawiania za każdym razem liczb parzystych bądź nieparzystych. Niektórzy gracze decydują się również na systematyczne obstawianie wyłącznie jednego numeru. To dość kosztowna strategia, chyba że dopisze nam wyjątkowe szczęście i trafimy swoją liczbę już przy pierwszych zakładach. Inną strategią jest system Martingale, według którego należy podwajać stawki w przypadku przegranej, przy ciągłym obstawianiu tych samych pól – czerwonych albo czarnych. Podobny w swoich założeniach jest system D’alembert.

Tu również obstawiamy jeden kolor, począwszy od najniższych zakładów. Gdy wygrywamy, obniżamy stawkę o jedną jednostkę zakładową, a gdy przegrywamy, stawiamy o jeden żeton więcej. Jest to więc nieco bezpieczniejsza metoda obstawiania, bo kolejne stawki nie rosną tak gwałtownie jak w przypadku systemu Martingale. W systemie Labouchere zapisujemy na kartce serię liczb, na przykład 1 2 3 4 5 6.

Stawiamy pierwszy i ostatni numer szeregu – gdy wygramy, skreślamy obie liczby i przy następnym obstawianiu bierzemy pod uwagę kolejne dwie skrajne cyfry, a gdy przegramy, dopisujemy na końcu szeregu ich sumę, w tym przypadku będzie to cyfra 7. W systemie Shauna obstawiamy tak, aby pozostały cztery numery bez zakładu – żetony stawiamy na kolor czerwony i splity: 0 i 2, 8 i 11, 10 i 13, 17 i 20, 26 i 29, 28 i 31 oraz na cztery z numerów 4, 6, 15, 22, 24, 33, 35.