Co to są zakłady wewnętrzne w ruletce?

Zakładami wewnętrznymi w ruletce nazywa się ten rodzaj zakładów, kiedy to żetony ustawia się wewnątrz siatki z numerami, jaka znajduje się na planszy na stole do gry w ruletkę. Są to tak zwane Inside Bets. Najłatwiejszy, ale i najcenniejszy jest zakład Plein, czyli Straight Bet. W tym zakładzie ustawia się po prostu jeden albo kilka żetonów na wybrany numer od 1 do 36. Można też typować 0. Cheval, czyli Split Bet, to zakład gdzie żetony ustawia się dokładnie na linii łączącej dwa sąsiednie pola liczbowe. Oznacza to, że typuje się podczas jednego spinu dwa numery licząc na to, że jeden z nich będzie trafiony.

Kombinacji Split Bet jest bardzo wiele, ale zawsze musi to być ta para liczb, która sąsiaduje ze sobą. Transversale Plein, czyli Street Bet, polega na tym, gdy obstawia się poprzeczny rząd trzech kolejnych numerów. W tym zakładzie żeton kładzie się na zewnętrznej linii obok wybranego rzędu numerów. Carré to inaczej Corner Bet, a więc zakład, gdzie obstawia się jednocześnie cztery przylegające do siebie numery.

Żeton stawia się na przecięciu czterech linii, które biegną od każdego z czterech pól. Transversale Simple to Six Line Bet, gdzie jeden zakład obejmuje sześć numerów leżących z dwóch sąsiednich rzędach. Przy tym zakładzie żeton należy położyć na prawej zewnętrznej linii planszy obok wybranych rzędów, w miejscu przecięcia linii zewnętrznej z linią dzielącą dwa rzędy od siebie.

W niektórych wersjach ruletki – dotyczy to głównie wersji amerykańskiej – zakłady wewnętrzne określa się trochę innymi nazwami. Trzy numery w jednej linii to zakład nazywany także Row, a sześć numerów w dwóch sąsiednich rzędach nazywa się też linią. Do zakładów wewnętrznych zalicza się również Triple, czyli trzy numery. Jest to zakład obstawiający 0, 2 i 00 – żeton umieszcza się na przecięciu tych trzech numerów. Górna linia jest zakładem, gdzie obstawia się pięć pierwszych numerów na górze planszy.