Popularny sposób na ruletkę, czyli Metoda Martingale

System Martingale to jeden z najpopularniejszych systemów, jaki stosuje się do gry w ruletce. W rzeczywistości jest to system progresywny, co oznacza, że podczas całej serii stosuje się przy kolejnych zakładach coraz wyższe stawki, aż do zgarnięcia wygranej. W niektórych kasynach, zwłaszcza tych tradycyjnych, stosuje się limity pozwalające graczom na obstawianie według tego systemu tylko do ośmiu zakładów. Nie jest to jednak regułą i czasami możemy tym systemem grać tak długo, jak starczy nam żetonów.

Na czym dokładnie polega ta metoda? Mówiąc w skrócie, na podwajaniu poprzedniej stawki zakładu. Jeśli więc przykładowo na pierwszy zakład wydaliśmy 1 euro, to kolejny zakład będzie miał wartość 2 euro, następny 4 euro, potem 8, 16, 32 euro i tak dalej.

Metoda Martingale z założenia jest działaniem długofalowym, aby więc wygrać większą sumę w ruletkę, trzeba będzie najpierw trochę zainwestować. Według wielu graczy, grając tym systemem można co najmniej wyjść na zero, chyba że ktoś ma wyjątkowego pecha i przegrywa wiele razy pod rząd.

Podobnie jak przy metodzie Fibonacciego, tak i przy systemie Martingale potrzeba będzie większa suma pieniędzy, zwłaszcza jeśli długo przegrywamy i chcemy w końcu przełamać „czarną serię” porażek. Metoda Martingale zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku gry w ruletkę w wersji europejskiej, ponieważ przewagą kasyna jest tylko jedno zero, a nie dwa, jak to ma miejsce w ruletce amerykańskiej.

Zakładając, że chcemy grać w serii po osiem zakręceń ruletką, to ryzyko, że przegramy dziewięć razy pod rząd w ruletce amerykańskiej wynosi 1 do 320, podczas gry w ruletce europejskiej jest to 1 do 400, różnica jest więc całkiem spora. Jednak system Martingale poleca się głównie tym graczom, którzy nie boją się ryzyka i mogą sobie pozwolić na większą przegraną.