Jak obstawiać zakłady w ruletce europejskiej?

Możliwości obstawiania zakładów w ruletce jest bardzo wiele, począwszy od tych najprostszych do bardziej skomplikowanych układów. Wszystkie zakłady obstawia się na polu obok koła z ruletką. W wersji francuskiej ruletki graczom mogą pomagać w robieniu zakładów krupierzy, jednak nie wolno wręczać krupierowi żetonów do ręki – są one przesuwane po stole za pomocą specjalnych grabek. Zanim krupier nie ogłosi końca robienia zakładów, swoje typy można zmieniać, ale tylko do chwili, gdy krupier da sygnał, że gra się rozpoczyna – od tego momentu ruchy graczy nie są uwzględniane.

W ruletce europejskiej nazwy poszczególnych zakładów są najczęściej nazywane po francusku. Najprostszym zakładem jest typowanie jednego numeru. Aby to zrobić, wystarczy położyć swoje żetony na polu z daną liczbą. Każda tego typu zakład ma dokładnie taką samą szansę na trafienie, a wytypowanie pojedynczej liczby gwarantuje w przypadku zwycięstwa najwyższą nagrodę, wypłacaną w stosunku 1:35. Do innych prostych zakładów zalicza się obstawianie niskich numerów (od 1 do 18 włącznie), wysokich numerów (19-36 włącznie), numerów parzystych albo nieparzystych oraz numerów czarnych i czerwonych.

W tego typu zakładach trzeba po prostu trafić na liczbę z danego zakresu, na przykład w przypadku numerów niskich aby wygrać wystarczy aby kuleczka zatrzymała się na dowolnej liczbie niższej od 18. Kolejne pola służą do obstawiania tuzinów. Pierwszy tuzin to numery od 1 do 12, drugi – od 13 do 24 oraz trzeci od 25 do 36. Podobnie postępuje się w przypadku obstawiania kolumn. Do tego dochodzą jeszcze zakłady obstawiające określone kombinacje cyfr, na przykład dwa sąsiednie numery, trzy i tak aż do sześciu. Na każdy zakład można postawić dowolną liczbę swoich żetonów. Gdy ruletka wskaże zero, wygrywa kasyno, chyba że któryś z graczy obstawił tą cyfrę razem z sąsiednimi numerami.