Czy Strategia Martingale należy do jednych z lepszych strategii w ruletce?

Strategia Martingale należy do najpopularniejszych systemów mających zapewnić wygraną w ruletkę, chociaż na dłuższą metę jej stosowanie nie przynosi graczowi zbyt wielu korzyści. Strategia Martingale jest najstarszą strategią stosowaną w ruletce, można też wykorzystywać ją w innych podobnych grach losowych. Jej zasady są bardzo proste. Gracz może na przykład obstawiać tylko kolory czerwone albo czarne, a stawka zakładów będzie systematycznie podwajana, aż do momentu wygranej.

Przykładowo, przy pierwszym spinie, stawka zakładu na czerwone będzie wynosić 2 euro. Gdy wypadną czarne, gracz znowu obstawia czerwone, ale tym razem jest to 4 euro. Jeśli znowu wypadną czarne, kolejny zakład będzie miał już wysokość 8 euro, i tak dalej, do momentu, gdy w końcu wypadną czerwone. Kiedy tak się stanie, kolejny zakład znowu będzie miał wartość 2 euro, a podwajanie stawek zacznie się od nowa.

Przy tym systemie, za każdym spinem zwiększa się wartość potencjalnej wygranej, więc dzięki temu będzie można sobie zrekompensować wszystkie poprzednie przegrane zakłady. System Martingale może być skuteczny, ale raczej tylko wtedy, gdy graczowi udaje się wygrywać po dwóch, góra trzech nietrafionych spinach. Gdy zła passa trwa zbyt długo, gracz musi stawiać coraz wyższe stawki, a to już wymaga pokaźnego bankrollu.

Warto więc stosować system Martingale od bardzo niskich stawek, rzędu kilku, kilkunastu centów. Jeszcze bardziej wymagającą strategią jest odmiana Big Martingale. Tutaj nie wystarczy tylko podwoić stawkę, ale jeszcze dodaje się sumę wyjściową – przy 2 euro drugi zakład będzie więc miał wysokość 6 euro, a trzeci aż 14 euro. Na podstawie tej strategii opracowano także system Anti Martingale, w którym stawki podwaja się wtedy, gdy udało się wygrać. Anti Martingale sprawdza się jednak tylko w krótkich seriach, po cztery do pięć spinów.