Jakie są stawki i system wypłat w ruletce?

Wysokość wygranej w ruletkę zależy oczywiście od naszego szczęścia, ale i od wysokości obstawionego wcześniej zakładu. W kasynach internetowych najniższe stawki sięgają kilku centów, ale wtedy nawet w przypadku najwyższego trafienia wysokość nagrody nie jest szczególnie imponująca. Grając online można dowolnie podbijać stawkę, chyba że kasyno wyznaczyło jakiś limit, którego nie można przekroczyć przy jednym zakładzie. W rzeczywistych kasynach jest podobnie. Zazwyczaj w jednym kasynie jest wiele stołów do gry w ruletkę i każdy z nich ustala najniższą stawkę, jaką trzeba obstawić.

Jeśli lubimy ryzyko i dysponujemy dużą ilością żetonów możemy spróbować szczęścia przy „droższych” stolikach. W niektórych kasynach są osobne sale dla VIP-ów, gdzie wartość zakładów jest naprawdę wysoka, ale i nie każdy gracz może się do takiego stolika dosiąść. Zawsze jednak sposób naliczania wygranych jest taki sam.

Najniższe wygrane, czyli 1:1, obowiązują przy zakładach typu niskie albo wysokie numery, numery parzyste bądź nieparzyste i numery czerwone lub czarne. Ponieważ tutaj szanse gracza są największe, to i wartość nagrody jest odpowiednio niższa. Oczywiście jeśli postawimy na taki zakład dużą liczbę żetonów, to dostaniemy ich z powrotem dwa razy tyle. Nieco wyższą wygraną, wypłacaną w stosunku 1:2, gwarantują zakłady na kolumny oraz tuziny.

Oznacza to, że za każdy postawiony na ten zakład żeton dostajemy od kasyna dwa o tej samej wartości. Ale prawdziwe emocje zaczynają się przypadku obstawiania zakładów wewnątrz planszy. Gdy typujemy tylko jedną liczbę, która naszym zdaniem padnie w ruletce, dostajemy za jeden żeton aż 35 żetonów od kasyna. Obstawienie dwóch sąsiednich numerów daje wygraną 1:17, trzech 1:11, czterech albo pięciu 1:8 i sześciu 1:5.